date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time18.09.2023

Як правильно гладити

Як правильно гладити

Перш ніж приступити до прасування, білизну слід розсортувати. Це необхідно тому, що кожна тканина добре прасується при певній температурі нагріву праски.

Спочатку білизну потрібно обприскати водою, потім скласти і якийсь час не чіпати. Це дозволяє досягти її рівномірного зволоження. Переважніше обприскувати з пульверизатора. Кращий ефект досягається, якщо це робити гарячою водою, ніж холодною. Природно, що якщо використовується праска з функцією підпарювання, то додатково обприскувати білизна немає необхідності.

Якщо білизна пересохла, то замість обприскування можна вчинити інакше. Потрібно таку білизну гладити на якій-небудь вологій підстилці. Результат буде однаковим. Однак при гладженні деяких тканин обприскування водою не допускається, так як в результаті на ній утворюються плями. Речі з шовку, як правило, недосушують і гладять трохи вологими.

Перед тим, як почати гладити білизну, потрібно переконатися в тому, що від праски не залишається слідів. Рекомендується перед початком прасування уважно оглядати робочу поверхню праски і при необхідності чистити. Однак потрібно враховувати особливості використовуваних при його виготовленні матеріалів.

Особливості прасування білизни

  • скатертини, постільна білизна, рушники, хустки гладяться по лицьовій стороні. Однак у тих місцях, де є вишивка, слід гладити на виворіт;
  • темні речі з х/б матеріалу гладяться також на виворіт;
  • мереживні покривала й скатертини, а також речі, на яких є частина філейна вишивка, гладять тільки з виворітного боку. При цьому гладити потрібно через марлю, зволожену і складену в декілька шарів;
  • предмети жіночого туалету гладяться трохи вологими. Праска повинна рухатися вздовж нитки. Спочатку слід пропрасувати виворітну сторону, а вже потім – лицьову (в таких виробах часткова нитка проходить по обхвату фігури);
  • при прасуванні чашок грації або бюстгальтера потрібно дотримуватися певної послідовності. Починати слід з нижньої частини чашечки, просуваючи праска від низу до середини. Потім чашечку потрібно повернути і гладити верхню частину, до середини. Відпрасовувати потрібно ретельно, поки річ не стане як нова.

Окрема розмова про махрові рушники. Переважно саме вони використовуються в побуті. З плином часу такі речі набувають жорсткість і погано вбирають вологу. Щоб “оновити” такий рушник, його потрібно випрати і прокип’ятити. Причому вода для кип’ятіння повинна бути солоною. Після цього рушник полощеться і висушується. Гладити такі вироби не рекомендується.

Білизна, яка було накрохмалена, не можна сушити при низьких температурах (на вулиці, при морозі). Справа в тому, що під впливом мінусової температури крохмаль частково перетвориться в цукор. Природно, що білизна після такого просушування стає липкою і втрачає свою твердість.

Щоб витрачати менше часу на прасування білизни, після просушування її слід акуратно складати. Однак необхідно пам’ятати, що в місцях постійних складок постільна білизна поступово стає тоншою, а, отже, швидше порветься. Тому кожен раз її потрібно складати по-новому.

Чистка робочої поверхні праски

Неприпустимо чистити робочу поверхню наждачним папером або використовувати інші абразивні засоби. Якщо на ній налипнули шматочки бруду, не слід намагатися зішкребти їх ножем. Нічим хорошим така чистка не скінчиться, а праска буде зіпсована остаточно.

Шорстку поверхню потрібно ретельно протерти ватним тампоном, змоченим в нашатирі. Після цього праску треба включити і добре пропрасувати шматок який-небудь вологою матерії. Можна поступити і по-іншому. Замість нашатирного спирту використовувати парафін або сіль, загорнуті в ганчірочку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: