date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time14.09.2023

Як раз і назавжди кинути палити

Як раз і назавжди кинути палити

Ви вже сто разів намагалися відмовитися від куріння, але звичка виявляється сильніше вас? Часом навіть найуспішніша і вольова людина знаходиться в залежності від сигарети. Однак її принадна сила прямо пропорційна шкоді, яку вона завдає вашому здоров’ю. Про те, що потрібно для того, щоб чергова спроба увінчалася успіхом, ми вам сьогодні й розповімо.

Не робити різких рухів

Найчастіше всі спроби кинути палити до болю схожі: ви пафосно викидаєте всі до однієї сигарети, запальнички і голосно заявляєте знайомим про те, що збираєтеся зав’язати зі шкідливою звичкою. Проте різко кинути курити у вас, швидше за все, не вийде. Як говорить статистика, а це річ уперта, 95 відсотків людей, які намагалися кинути палити без моральної підтримки, лікування та психологічної підготовки, знову тяглися до сигарети. Справа в нікотині, викликає звикання. Тому до цієї проблеми потрібен комплексний підхід.

Шукайте однодумців

Найкраще кидати палити в компанії з кимось ще. Не один же ви мрієте кинути курити, але не можете. Розкажіть близьким людям про ваші плани. Може, зараз ви так і не думаєте, але підтримка зараз дуже вам важлива, адже, по суті, ми починаємо вірити в себе тільки коли в нас вірить хтось ще. Можете скористатися послугами консультанта поведінкової терапії, яка визначить мету ваших зусиль і допоможе розробити антитютюнову стратегію.

Не йдіть на поводу у стресу

Найбільш часта причина повернення до куріння – це стрес. Люди помилково вважають, що сигарета допоможе їм розслабитися від неприємностей в особистому житті або на роботі. Дуже важливо відразу, як ви вирішите, кинути курити, знайти інші способи відволіктися, або розслабитися. Якщо до цього ви зі спортом не дружили, поповніть собою розряд тренуються. Спорт і куріння – речі несумісні. Ви згадайте про шкоду цієї шкідливої ​​звички відразу ж, як станете на бігову доріжку або будете робити жим лежачи. Бажано також постаратися не допускати стресів.

Відмовтеся від алкоголю

Знаєте після, якої дози вас тягне до сигарет? Зменшіть «алкогольну норму» або зовсім про нього забудьте. Також, якщо ви не мислите ранок без чашечки кави з сигаретою, відмовтеся від ароматного напою на користь чаю. Якщо ви звикли палити після ситної трапези, спробуйте замінити куріння чищенням зубів або звичайною жуйкою.

Як бачите, на жаль, в боротьбі з курінням одних благих намірів буває недостатньо. Дотримуйтесь до наших порад – і йдіть назустріч здоров’ю!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: