date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time8.09.2023

Як влитися в новий колектив

Як влитися в новий колектив

Людина так влаштована, що будь-які життєві зміни для неї майже завжди є стресом. Зміна обстановки, нові умови проживання, нові люди і обставини змушують нашу психіку включати механізми захисту. І часом вони грають не кращу роль в нашому житті. Яскравим прикладом такої ситуації є перший день в новому колективі.

Практично кожен стикався з такими переживаннями, коли вести себе природно не виходить, а потрібно показати себе компетентним співробітником і непоганою людиною. Як же впоратися зі стресом на новому робочому місці і справити хороше враження на колег?

Як підготуватися до знайомства з колегами?

Отже, уявімо, що ви напередодні першого робочого дня. Як до нього підготуватися, щоб знайомство з новим колективом стало плідним і позитивним? Психологи стверджують, що для повної адаптації в новій обстановці людині в середньому потрібно від трьох тижнів до трьох місяців. Саме 21 день – це той термін, коли будь-яку дію можна довести до автоматизму і зробити звичною. Те ж саме стосується і людських відносин. Будьте готові, що вас не зустрінуть з розпростертими обіймами. Нова людина в колективі – це біла ворона. Заноза, яку будуть намагатися витягти усіма силами. Цей період треба пережити і вийти з нього переможцем. І підготовка в цій справі відіграє чималу роль.

Напередодні першого робочого дня постарайтеся уточнити деякі деталі:

  • у скільки починається робочий день. (Бажано приїхати на роботу за 15-20 хвилин до його початку);
  • чи є в компанії дрес-код і як варто одягатися;
  • які документи слід взяти з собою для оформлення;
  • яким маршрутом зручніше дістатися до місця роботи. Враховуйте наявність пробок і час в дорозі;
  • заздалегідь дізнайтеся, хто вас повинен зустріти і представити колективу. Уточнивши всі необхідні деталі, підготуйте заздалегідь одяг і заведіть на ранок кілька будильників, щоб не проспати.

Як адаптуватися в новому колективі?

Приїхавши на нове місце роботи, відразу вирішите питання, як представитися нового колективу. Знайдіть того, хто повинен познайомити вас з колегами. Тримайтеся природно і дружелюбно, але внутрішньо готуйтеся до оборони і до того, що ви все-таки чужадля них людина і вас в будь-якому випадку сприймуть насторожено.

Швидше адаптуватися вам допоможуть кілька важливих порад:

  1. Приділіть свій час безпосередньо робочим обов’язкам. На будь-які питання відповідайте стримано, але з посмішкою.
  2. Не старайтесь здаватися розумнішим всіх і не будьте вискочкою. У перший робочий день краще роздивитися і триматися трохи осторонь. Проте зовсім йти у себе теж не варто. Тримайтеся біля колег, але в міру. Уточніть, як вони обідають, де знаходиться чайник і кухня. Якщо випаде можливість, снідайте разом з новим колективом.
  3. Спостережливість – ваш кращий козир, який допоможе адаптуватися в новій обстановці. Запам’ятовуйте імена колег, їх рід занять, зверніть увагу, з ким вам доведеться найчастіше перетинатися. При гарній спостережливості можна помітити, які відносини встановлені між співробітниками, і перейняти їх негласні правила.
  4. Вам неминуче будуть ставити різні запитання. Можливо, будуть і ті, хто відразу поставиться до вас доброзичливо. Відповідайте колегам таким же позитивним ставленням. Але не розповідайте про себе занадто багато. Довіряти новим людям не варто.

Також варто запам’ятати кілька помилок, які роблять новачки, які не знають як влитися в новий колектив. Отже, в перший робочий день не варто спізнюватися, забувати ім’я свого керівника, хамити, хвалитися, підлизуватися, порівнювати компанію з попереднім місцем роботи, заперечувати, або навпаки категорично відстоювати права і свободи (жінок, тварин тощо), коментувати і критикувати дії колег, фліртувати, відразу брати на себе всю роботу, давати розумні поради.

Дотримуючись подібних простих правил, ви швидше адаптуєтесь в новому колективі і заслужите довіру і повагу з боку колег. Уявіть, як ви виглядаєте зі сторони і яку думку про себе ви хотіли б почути від нових і ще незнайомих вам людей. Саме така тактика допоможе вам пройти період адаптації на новій роботі менш болісно. Наберіться терпіння, вірте в себе і у вас обов’язково все вийде!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: