Як вибрати сонцезахисні окуляри?
Мало хто знає, як вибрати сонцезахисні окуляри, щоб вони і захищали очі, і сиділи правильно, і не зламалися через тиждень після покупки. До їх придбання слід поставитися відповідально, так як контрафактні окуляри не тільки не мають захисних дій, так ще й сприяють погіршенню зору.
Матеріал оправи та лінзи
Для початку зверніть увагу на лінзи. Які скла для сонцезахисних окулярів вибрати сама природа підказує – скло, за яким так женуться модники, менше дряпається, але затримує ультрафіолет тільки частково. А ось якісні полімери, начебто полікарбонату, перешкоджають попаданню променів A і B на сітківку ока. Інфрачервоні промені затримують тільки поляризаційні сонцезахисні окуляри, а класика, особливо іміджева, їм анітрохи не перешкоджає.
Лінзи для сонцезахисних окулярів
Рада! Якщо Вам доводиться часто водити автомобіль, то краще всього залишити свій вибір на пластикових вікнах, так як вони більш безпечні при можливому ДТП. Таке скло або просто вилетить з оправи, або, якщо навіть розіб\’ється – ризик поранитися зведений до мінімуму.
Сонцезахисні окуляри
Матеріал оправи може бути будь-яким. Легкий пластик має свої переваги, наприклад, він міцний і довго служить. Металеві моделі з дерев\’яними вставками виглядають не менш стильно, по міцності вони міцніше пластику. Тільки важливо уважно розглянути місця кріплення лінз до оправи, при сильній перетяжку металевої оправи в місцях фіксації можуть утворюватися тріщини, вони разюче псують вигляд аксесуара і зменшують термін служби.
Колір і рівень затемнення скла
Далеко не всі сонцезахисні окуляри ідеально темні. Бар\’єром для сонячних променів є аж ніяк не інтенсивне забарвлення лінз. Навіть, навпаки, максимально затемнені лінзи без захисного фільтра від ультрафіолету шкодять очам навіть більше, ніж напівпрозорі стекла «хамелеонів». Справа в тому, що за темними лінзами зіниця мимоволі розширюється і буквально вбирає шкідливі промені.
Захист від випромінювань
Якщо ви все ще не можете визначитися, то спробуйте вибрати сонцезахисні окуляри за типом захисту. Бар\’єрний показник і тип фільтра виробники вказують на спеціальному вкладиші, що йде в комплекті з аксесуаром. Додатково деякі виробники зазначають на вкладиші умови, в яких рекомендується використовувати окуляри.
Класифікація фільтрів сонцезахисних окулярів єдина, всього існує 5 типів захисту:
- «0» – мінімальна захист від всіх типів випромінювань, фільтр пропускає не менше 80% світла.
- «1» і «2» – категорії середньої захисту від випромінювань. Перша категорія пропускає від 43 до 80 відсотків світла, а друга – 18-43 відсотка.
- «3» – відмінне рішення для відпочинку і життя біля моря, візитів на природу і денних міських прогулянок. Фільтри очок пропускають не більше 18% світла.
- «4» – окуляри для екватора, місця, де сонце не щадить ні очі, ні шкіру. Світлопропускання їх становить 3-8 відсотків.
Можете вибрати сонцезахисні окуляри до обличчя, але не забувайте про світлопропускання, воно повинно бути 3 або 4 рівня для комфорту очей.
Поляризаціонне покриття
Правильно вибрати сонцезахисні окуляри допоможе розуміння всіх їх характеристик. Продавці салонів оптики часто згадують поляризацію, розповідаючи про моделях очок для автолюбителів і шанувальників пляжного відпочинку. По суті, наявність поляризаційного фільтра вказує на те, що на лінзи нанесено спеціальне покриття, що блокують відблиски і віддзеркалення. Тому для тих, хто вирішив вибрати якісні сонцезахисні окуляри для перебування на курортах Таїланду, потрібно звернути увагу на моделі з гарною поляризацією. Кажучи науковою мовою, такий фільтр відсікає вершини амплітуд світлових хвиль, що перевищують задану норму.
Як перевірити поляризаційні окуляри при покупці?
Є три, відомих нам, способу.
Голограма. Подивіться на голограму, неразличимую без очок, в магазинах зазвичай такі є. Просто попросіть її у продавця.
Смартфон. Увімкніть дисплей на максимальну яскравість і поставте білий фон, піднесіть до очей поляризаційні окуляри і поверніть їх вертикально на 90°, лінзи повинні потемніти до повної непрозорості.
Два в одному. Одягніть окуляри, другі (такі ж) подаруйте на відстань 10-15 см від перших і повільно поворачиввайте їх до кута 90°. Лінзи повинні повністю потемніти, якщо збереглася часткова прозорість, значить фільтр в одному з очок поляризує не на 100%.
Рада! Залиште свій вибір саме на поляризаційних окулярах, так як звичайні не зможуть захистити ваші очі так ефективно, як описані вище.
Фотохромное покриття
Фотохромный шар перетворює звичайні лінзи «хамелеони». В залежності від освітлення відсоток пропускання світлових променів фотохромних сонцезахисних окулярів змінюється, що дозволяє використовувати їх навіть в нічний час для водіння автомобіля. Працює цей фільтр наступним чином: коли на скла з фотохромним фільтром потрапляє світло, вони починають темніти, отже, в темний час доби, окуляри стають прозорими.
Вибираємо сонцезахисні окуляри до лиця
Найпростіший відповідь на питання, як вибрати сонцезахисні окуляри за формою обличчя, це порада приміряти вподобану модель. Але іноді немає часу приміряти весь асортимент магазину, або ви плануєте замовити аксесуар в інтернеті, що виключає можливість одягнути їх і підійти до дзеркала. На цей випадок стилісти створили серію рекомендацій, які допоможуть правильно вибрати форму сонцезахисних окулярів, орієнтуючись тільки на тип і риси обличчя. Але для початку розглянемо слушні поради професіоналів.
Про що нам говорить етикетка…
Краї оправи окулярів повинні трохи виступати за межі особи. Але вони не повинні бути ширше більше, ніж на 1,5 см. На широкому обличчі масивні оправи будуть виглядати важко, а ось володарям витягнутої форми голови варто вибирати варіанти, які будуть трохи виступати у скронь, коригуючи тим самим ширину скул. Товщина оправи – це справа смаку, але іноді вона теж вказує на те, які сонцезахисні окуляри вибрати. Так, власникам тонких рис (вузьких губ і перенісся) краще не захоплюватися моделями, прикрашеними розсипом каміння. У свою чергу, моделі без оправи явно будуть втрачати на тлі пухких губ і широкого кирпатого носа.
Які окуляри підійдуть до вашої форми обличчя?
Круглий тип обличчя. Коли самої широкої зоною є щоки, а висота практично дорівнює ширині особи, потрібно очками постаратися візуально його подовжити. Для цього згодяться моделі з квадратними або прямокутними лінзами. Важливо, щоб кути були закруглені, а оправа чітко вирізнялася кольором, тоді вдасться домогтися бажаного ефекту.
Квадратний тип обличчя. Незграбність чола і нижньої щелепи вказує на те, що окуляри повинні згладити цю геометрію. Оправа в такому випадку повинна бути непрямою, злегка округленої по верхній лінії. Масивні оправи припадуть дуже до місця, але важливо не перестаратися, інакше аксесуар навпаки підкреслить те, що потрібно приховати.
Трикутний тип обличчя. Високі вилиці і гостре підборіддя – основні ознаки трикутної форми особи. У цьому випадку окуляри повинні врівноважувати важкий верх і вузький низ. Для цього придивіться до них, форма лінзи яких називається «котяче око», підійдуть моделі з овальними лінзами, злегка звуженими донизу.
Овальний тип обличчя. Той випадок, коли можна вирішуватися на будь-які експерименти. Власникам цієї форми особи підуть і квадратні, круглі оправи будь-якої товщини і типу.
Довгастий тип обличчя. Для такого типу потрібні очки, розширюють вилиці. Такою особливістю володіють великі окуляри з м\’якими лініями оправи. Відмінно, якщо верхня лінія оправи відрізняється за кольором, це згладжує відсутність виражених скул і щік.
Читати також:
Чай від застуди: прості рецепти
access_time30.09.2024Як перевірити пральну машину під час покупки та після доставки
access_time29.09.2024Як вибрати сонцезахисні окуляри?
access_time28.09.2024
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: