date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time12.03.2019

Як захистити автомобіль від викрадення або угону?

Як захистити автомобіль від викрадення або угону?

Хороший автомобіль – штука дорога. Незважаючи на це, мисливців«зекономити» на системі захисту від угону вистачає. Тільки в столиці за добу від своїх власників йде близько 50 автомобілів, більшість з них – дорогі і свіжі авто. Недорогі машини теж потрапляють в групу ризику. Як не залишитися без автомобіля? Ось кілька корисних порад.

1. Самий вірний захист від викрадення – зробити свій автомобіль максимально яскравим. Наприклад, рожевий Toyota Land Cruiser200 не буде викрадати ніхто.Сенс в тому, щоб автомобіль зовні був суцільний «особливою прикметою»: красиві колісні диски, екстравагантне фарбування (в кілька кольорів, із застосуванням вінілу), аеродинамічний обвіс. Сховатися на такій машині буде важче, і якщо стоїть вибір, викрасти твою машину або таку ж машину сусіда, то злодій вибере другий варіант.

2. Платна стоянка – непоганий спосіб врятувати машину від угону. Але стоянка стоянці не рівня: від викрадення врятує тільки дійсно хороша, на якій охоронці перевіряють документи при виїзді, і в якої немає «сліпих» запасних виїздів. Звичайний гаражний комплекс не панацея, швидше, навіть навпаки: гараж дозволяє колупатися з машиною в спробах її завести скільки завгодно часу, а охорону, як правило, немає особливої ​​справи до того, хто і на чиїй машині виїжджає з комплексу. Навіть якщо тобі вдалося знайти хорошу стоянку, не забувай про те,що за її межами машина все одно залишиться вразливою.

3. Уважність і здоровий глузд – без цього тобі не обійтися, якщо хочеш продовжити їздити на особистому авто. І тут мова йде зовсім не тільки про те,щоб не вибігати в ларьок за мінералкою, залишивши ключі в замку запалювання.Трапляється, що нову машину викрадають через короткий час після проходження дилерського ТО. Деякі нечисті на руку співробітники офіційних сервісних центрів під час обслуговування перепрограмують блок сигналізації разом з брелоком, щоб зламати захисний«каналу спілкування» між ними і спокійно відкрити потім машину «своїм» брелком. Захиститися від цього нескладно: потрібно просто приїхати на ТО з другим комплектом ключів. Якщо машина «не реагує»  на другий брелок – це привід насторожитися (в таких випадках неодмінно потрібно висловити свої претензії сервісу, мовляв, «чому ключ перестав працювати?”).

4. Якщо викрадач поставив собі за мету викрасти  машину, то він це з великою часткою ймовірності зробить. Завдання протиугінній системі – змусьте його витратити на це якомога більше часу. І однією покупної системою тут не обійдешся: досвідчені фахівці легко і швидко з ними розправляються. Але якщо,крім покупної сигналізації, стоїть ще й механічний захист (скажімо, блокування КПП), – справа ускладнюється. А якщо десь захована «секретка» (наприклад, у одного мого знайомого в районі попільнички був встановлений малопомітний магніт, і поки на магніт не покладеш гвоздик – машина не заведеться), то злодій витратить ще більше часу. Якщо йому пощастить – він викраде машину, якщо немає (скажімо, йому набридне возитися або обставини у вигляді раптово виниклого екіпажу поліції змусять) – він піде ні з чим. Тут постає проблема пошуку хорошого фахівця з електроніки, щоб той встановив якісний захист. Від власника машини теж дещо залежить: наприклад, не варто ставити машину там, де зловмисники можуть дозволити собі її «обробляти», практично не привертаючи до себе зайвої уваги.

5. Ще один радикальний спосіб захисту від угону – вибрати таку машину,яку викрадачі звикли обходити стороною. У списку найбільш викрадаються машин  можна виявити BMW X5, Toyota Camry, середньорозмірні седани Mazda 6 і Honda Accord, кросовери Toyota RAV4 і Honda CR-V, Toyota Land Cruiser 200, а також компактні Mazda 3, Mitsubishi Lancer і Ford Focus. Вибравши, наприклад,який-небудь корейський або французький автомобіль (або навіть японський, якого немає в списку найбільш викрадаючих машин), можна не тільки менше побоюватися за його збереження, але і заощадити на КАСКО. До речі, засмучу тих, хто сподівається на неї при купівлі нового автомобіля: у багатьох компаній виплата компенсації здійснюється не відразу, а після припинення органами правопорядку кримінальної справи за фактом викрадення(у зв’язку з припиненням «активного пошуку» машини). А це може статися і через кілька місяців після того, як машину викрали.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: