date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time13.07.2023

Як зняти біль під час прорізування зубів: прості способи

Як зняти біль під час прорізування зубів: прості способи

У той час як батьки з радістю чекають на появу першого зуба у дитини, для неї це досить болючий процес. Щоб полегшити симптоми і заспокоїти хворі ясна, спробуйте не токсичні таблетки і гелі, а прості й натуральні способи.

Зазвичай перший зуб з’являється у 6-місячному віці. Але це може статися як раніше, так і пізніше: і в 2, і у 12 місяців.

Коли зуби прорізаються через ясна, у дитини з’являється слинотеча, припухлість і біль. Вона стає вередливою і не хоче їсти, з’являються проблеми зі сном. Найкраще, що можна зробити, щоб допомогти малюкові пройти через це, — знайти способи зменшити біль і подразнення.

Хоча існують спеціальні зубні гелі або таблетки, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) не рекомендує їх застосовувати.

У деяких гомеопатичних таблетках для прорізування зубів міститься беладона. Коли значення цієї речовини перевищує допустиму норму, вона стає токсичною.

Доктор медичних наук, директор Центру оцінки та дослідження лікарських засобів FDA Джанет Вудкок каже:

«Реакція організму на беладону у дітей у віці до 2-х років непередбачувана і наражає їх на непотрібний ризик. Ми рекомендуємо, щоб батьки і опікуни не давали дітям подібні гомеопатичні таблетки від болю при появі зубів».

Як полегшити біль під час прорізування зубів: безпечні способи

Масаж ясен

Подразнені й опухлі ясна часто заспокоюють легким масажем. Одним чистим пальцем (за необхідності покритим зволоженою марлевою серветкою) повільно пройдіться по яснам дитини. Робіть це ніжно, але з достатнім тиском, поки біль не вщухне.

Холодні тканини

Не купуйте прорізувачі, зроблені з токсичних пластмас. Виберіть ті, які зроблені з натуральних речовин (наприклад, бавовни), їх можна прати і використовувати знову й знову.

Змочіть тканину (більшість батьків використовує воду, але можна також молоко або ромашковий чай), потім охолодіть у холодильнику (не в морозилці!) і дайте дитині: холод заспокоїть запалені ясна.

Заморожені продукти

Якщо дитина їсть тверду їжу, запропонуйте холодний банан, моркву або бублик. Але, звичайно ж, уважно стежте, щоб вона не відкушувала більше, ніж може прожувати.

Холодні ложки

Цей варіант підходить, якщо у дитини ще немає зубів. Помістіть металеву ложку в холодильник, а коли вона охолоне прикладіть закруглену частину до хворих ясен. Як тільки у дитини з’являться зуби, цей метод не можна застосовувати, бо можна пошкодити зуб. Не охолоджуйте ложку в морозилці, адже після цього вона може прилипнути до рота або обличчя.

Джерело: Велика Епоха

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: