date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time29.03.2019

Який паркан вибрати: дерево, метал, камінь або живопліт?

Який паркан вибрати: дерево, метал, камінь або живопліт?

Установка або заміна паркану є важливою справою, за яку, на щастя, доводиться братися не так часто. Але коли приходить час вибору огорожі, варто задуматися про те, який вплив на довкілля вона буде здійснювати. Раніше єдиними доступними матеріалами були деревина та метал, але сьогодні є безліч інших екологічно чистих варіантів.

Приділяючи особливу увагу вибору матеріалу, не забувайте враховувати вплив процесу виробництва і технічного обслуговування на довкілля. Також важливо дізнатися про те, які хімічні речовини можуть проникати у ґрунт, і що робити з огорожею, коли вона стане непридатною.

Давайте розглянемо деякі з переваг та недоліків поширених матеріалів для огорож.

Традиційні види огорож

Серед найбільш поширених матеріалів для огорожі — деревина, камінь і метал.

Дерев’яна огорожа

Дерев’яні огорожі, ймовірно, є одними з найдавніших типів загороджень. Вони, безумовно, підійдуть для багатьох дворів. Основна екологічна проблема більшості сучасних дерев’яних парканів — це хімікати, які використовуються для обробки деревини, щоб зробити її довговічнішою.

Дерев’яна огорожа потребує регулярного обслуговування та ремонту. Більшість експертів рекомендує застосовувати герметик кожні 3–5 років, що призводить в кінцевому підсумку до забруднення ґрунту хімікатами.

Кам’яна огорожа

Кам’яні огорожі також використовуються протягом століть. Їхня довговічність вища, ніж у дерев’яних, і вони потребують меншого обслуговування, проте на створення кам’яної огорожі потрібно багато часу, і коштує вона досить дорого. Окрім того, кар’єрний камінь здійснює значний вплив на навколишнє середовище.

Металева огорожа

Металеві паркани можуть бути різних форм і розмірів, від простих до фігурних із кованого заліза. У них є 2 основні недоліки:

1) для виробництва потрібна значна кількість енергетичних ресурсів;

2) витрати на перевезення готового виробу до місця установки.

Металева огорожа, як правило, дуже довговічна, і після заміни метал можна легко переробити. Окрім того, більшість кованих залізних огорож можна піддавати піскоструминній обробці, фарбувати і повторно використовувати.

Інші види огорож

Є й інші, екологічніші види огорож:

Живопліт

Жива огорожа, ймовірно, є найбільш екологічним варіантом. Вона, як і традиційний паркан, приховує від сторонніх очей, але має і додаткові переваги: огорожа-чагарник створює особливий затишок, а також є середовищем існування комах, птахів та інших тварин.

Така огорожа вимагає регулярного поливу й обрізки, однак якщо ви одного разу вирішите її прибрати, досить буде зрізати гілки та відправити їх у компост. Недолік живоплоту в тому, що крізь нього можуть пробратися домашні тварини.

Бамбуковий паркан

Ще однією альтернативою є бамбукова огорожа. Бамбук вважається одним із найбільш екологічних і довговічних матеріалів.

Альтернативні матеріали

Деякі виробники створюють огорожі з комбінованих матеріалів.

Trex продає огорожі, що на 96% складаються з переробленої деревини і пластмаси: це комбінація подрібненої деревини, тирси та перероблених пластикових пакетів. Така огорожа може стати чудовим і довготривалим варіантом. Її основний недолік полягає в тому, що на даний час немає способу утилізації огорожі з композитних матеріалів. Це означає, що, коли такий паркан зіпсується, його доведеться просто викинути.

Подібно Trex, Freeman Fence виробляє біокомпонентну огорожу з переробленої пластмаси та пшеничної соломи. Ця огорожа виглядає як дерев’яна, проте не вимагає майже ніякого обслуговування.

Перед покупкою витратьте трохи часу на те, щоб зробити вибір з обізнаністю про вплив огорожі на довкілля. За можливості дізнайтеся про виробництво, термін служби, необхідне обслуговування та варіанти утилізації після використання і виберіть варіант, який найкращим чином відповідає вашим потребам.

Джерело: Велика Епоха

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: