Якими бувають будівельні риштування
Фасадні риштування являють собою конструкції, які забезпечують більш зручне і якісне проведення будівельних, оздоблювальних фасадних робіт, а також монтажних робіт, що проводяться на великих висотах. За допомогою цього механізму будівельник або ціла бригада можуть розміщуватися на майданчику максимально близько до поверхні, яку необхідно обробити.
Риштування, характеризуються простотою збірки і звичайною зручністю в експлуатації. Крім того, пристрій забезпечує безпеку працівників, що відповідає головній умові експлуатації такого роду пристосування при виконанні висотних робіт.
Залежно від характеру виконання робіт вибираються типи будівельних риштувань. Найпопулярнішими видами цього пристрою є рамні, клино-хомутові, а також штирові (ригелі). Крім цього, застосовуються інші варіанти у вигляді хомутових, модульних клинових і чашкових конструкцій. У кожного з них свій принцип побудови та кріплення, але певні складові каркаса у них ідентичні, які складаються з:
- Вертикальних, горизонтальних елементів;
- Діагональ;
- Насил;
- Системи кріплення;
- Домкратів;
- Аксесуарів і приладдя.
Процес складання риштувань
Щоб всі роботи були проведені безпечно, кожен складовий елемент повинен бути виготовлений відповідно до стандартів, відрізнятися міцністю і пройти контроль якості на підприємстві, яке його виробило. При виборі необхідного виробника потрібно в першу чергу перевірити завод, щоб він мав високоякісне обладнання. Лише за допомогою сучасних інструментів, високого професіоналізму фахівців і вибору якісної сировини виходить продукція, гідна максимальних балів.
Найчастіше в ролі основного матеріалу виготовлення використовується трубний металопрокат. Наприклад, при створенні будівельних риштувань використовують зварні труби, у яких різний діаметр, а перетин — круглий і квадратний. Такий вибір пояснюється конструкцією пристосування і безпосереднім призначенням будівельних риштувань.
Відповідно, рекомендуються наступні види риштувань:
- Рамні
- Клино-хомутові
- Ригельні (штирові).
Щоб зробити правильний вибір, потрібно проаналізувати, для яких об’єктів передбачається їх використовувати. Зокрема обов’язково потрібно враховувати висоту об’єкта, його геометричну конфігурацію, максимальні навантаження на раму, що виникнуть в процесі роботи.
Джерело: Велика Епоха
Читати також:
Чим корисний чай з ромашки
access_time29.11.2024Котлети з яловичого фаршу (з манною крупою)
access_time29.11.2024Егоїстичні речі, які повинна дозволити собі кожна мама
access_time28.11.2024
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: