date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time28.04.2022

Єврокомісія скасовує на рік усі мита та квоти на український експорт

Єврокомісія скасовує на рік усі мита та квоти на український експорт

Європейська комісія погодила скасування мит та квот на український експорт на рік.

Про це президент Володимир Зеленський заявив у своєму вечірньому відеозверненні.

Він зазначив, що готується важливе рішення Євросоюзу.

“Європейською комісією погоджено прибрати на рік усі мита й квоти на український експорт, а також призупинити дію антидемпінгових тарифів”, – сказав глава держави.

За словами президента, деталі цієї пропозиції він обговорив сьогодні з главою ЄК Урсулою фон дер Ляєн.

“Саме зараз це дозволить нам зберегти по максимуму економічну активність в Україні, наше національне виробництво. Але потрібно розглядати це рішення не тільки в українському контексті. Достатній обсяг експорту нашої продукції на європейський і глобальний ринки буде вагомим антикризовим інструментом”, – наголосив Зеленський.

Президент України зазначив, що Росія намагається спровокувати глобальну цінову кризу, щоб “почався хаос на всіх базових ринках і особливо на продовольчому”.

За його словами, український експорт допоможе стабілізувати ринки, тому це вигідно не тільки Україні, а й усім європейцям, “мешканцям усіх країн, по яких можуть вдарити російські деструктивні амбіції”.

Зеленський наголосив, що на черзі нові рішення партнерів для лібералізації українського експорту.

“Також узгоджуємо з Євросоюзом, як збільшити потенціал транспортних коридорів на нашому західному кордоні”, – зазначив він.

Також Зеленський розповів про розмову з президентом Індонезії, зокрема й про продовольчу безпеку. Зеленський зазначив, що для мільйонів людей у різних країнах загроза голоду буде зберігатися, доки Росія не почне шукати миру з Україною.

“Саме через цю війну, розв’язану Росією, десятки держав опинились в умовах, коли вони не можуть бути впевненими у стабільності для своїх людей”, – наголосив він.

Зеленський висловив вдячність за запрошення взяти участь у саміті “Великої двадцятки” цьогоріч.

Раніше агентство Bloomberg із посиланням на джерела повідомляло, що Європейський союз розглядає можливість скасування всіх тарифів і квот на український експорт, щоб підтримати економіку країни у час війни.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: