date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time22.01.2020

Європа підкинула сюрприз заробітчанам і туристам, як змінилися правила безвізу

Європа підкинула сюрприз заробітчанам і туристам, як змінилися правила безвізу

Деякі правила безвізу невдовзі зміняться. Ці зміни не пов’язані з Україною, їх запланували ще до того, як нам надали безвізовий режим – але наших громадян вони зачеплять напряму.

Євросоюз готує запуск двох систем

Перша, за назвою EES, замінить “штампики у паспорті”. Друга, ETIAS, потрібна для авторизації безвізових паспортів: у ній будуть зобов’язані реєструватися подорожуючі.

Важливо: всупереч назві, в ETIAS будуть реєструватися не конкретні поїздки чи то “подорожі”. Насправді йдеться про реєстрацію проїзних документів, тобто паспортів.

Після запуску ETIAS (орієнтовно – з 2021 року) українцям, які їздять до Шенгену, необхідно буде реєструвати паспорт в електронній системі. Дозвіл видається на кожний паспорт окремо (їздите до ЄС за двома паспортами – треба реєструватися двічі; закінчився термін дії паспорта – доведеться реєструвати новий).

Поїздки в країни ЄС

Перелік даних до ETIAS

Прописаний у законі про запровадження цієї системи. Ось їх повний перелік:

Дані про паспорт: номер, дата видачі тощо.

Ім’я: своє повне ім’я та прізвище, а також попередні (наприклад, дівоче прізвище), національність та попередні національності, псевдоніми, якщо є (приміром, для письменників чи артистів), дата та місце народження, імена батьків. Для неповнолітніх дітей – дані про батьків або опікунів.Контакти: мейл, телефон, місце або місто проживання (так, достатньо міста – прописку мати не обов’язково, а звітувати про неї взагалі не потрібно). Ті, хто їде до дружини, чоловіка або батьків, що мають громадянство Євросоюзу, можуть додати їхні дані.

Позначити наявність освіти та роботи. При цьому не потрібно навіть звітувати, де саме працюєте – достатньо обрати один із пунктів у меню!

Перша держава ЄС, до якої ви плануєте їхати. При цьому достатньо зазначити лише державу: адресу зазначати не обов’язково, жодних довідок про заброньований та сплачений готель не потрібно в принципі.

Поїздки в країни ЄС

Ціна питання

ETIAS та EES – все це коштувало європейським платникам податків трохи більше ніж 200 млн євро; подальша підтримка системи та зарплатня для долучених людей також буде потребуватиме грошей. А тому реєстрація паспортів у системі буде не безкоштовною.

Правило 90 на 180

Передусім йдеться про тих, хто жив у ЄС нелегалом чи перевищив правило безвізу про 90 днів, отримав заборону в’їзду на кілька років, але вирішив “спробувати ще” і поїхав до Євросоюзу з новим паспортом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: