date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time15.06.2022

16 червня вартість проїзду у міських маршрутках становитиме 14 гривень

16 червня вартість проїзду у міських маршрутках становитиме 14 гривень

На період дії воєнного стану в нашій країні та двох місяців після скасування дії воєнного стану вартість проїзду у Луцьку в автобусах, які працюють на міських маршрутах загального користування у звичайному режимі руху становитиме 14 гривень.

Для учнів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади вартість проїзду коштуватиме 7 гривень за одну поїздку, за наявності учнівського квитка.

Відповідне рішення сьогодні, 15 червня, ухвалили члени виконавчого комітету Луцької міської ради.

До міської ради щодо підвищення розміру тарифу (надавши відповідні розрахунки) звернулися суб’єкти господарювання, що здійснюють перевезення пасажирів автобусами на міських маршрутах загального користування: ТОВ “Бест Ленад Груп” (маршрути 2, 3, 10, 25, 30, 9, 12, 24, 32), ТзОВ ВТП “Санрайз” ЛТД та ФОП: Федік Б.В. (маршрут № 19 та № 28), Михалюк Ю.П. (маршрут № 11), Тимощук М.С. (маршрут № 31).

На підняття тарифів вплинуло багато складових. Директор департаменту економічної політики Борис Смаль коротко проаналізував основні чинники, що вплинули на збільшення вартості.

Зокрема, у чинному тарифі вартість дизельного палива закладена у розмірі 26 гривень за літр. На початок червня цього року середня вартість дизпалива становить 58 грн/літр. Разом з тим на окремих АЗС, де є достатня кількість пального, вартість палива становить 64 грн/літр. Таким чином вартість палива зросла щонайменше у 2,23 раза.

Збільшилась і вартість основних запчастин і мастил. Шини зросли у ціні на 25-40 %, моторні мастила на 40-45%, а акумуляторні батареї — 35-40%.

На вартість тарифу вплинуло і збільшення розміру мінімальної заробітної плати, яка у жовтні 2021 року становила 6 тисяч гривень, з грудня 2022 року — 6500 гривень, а у жовтні 2022 року планово зросте до 6700 гривень.

Варто врахувати і рівень інфляції на Волині у 2022 році, у порівнянні з груднем 2021 року, склав 109,7 % (станом на 01.05.2022 року).

Таким чином, розрахунковий тариф на перевезення пасажирів автобусами на маршрутах загального користування у звичайному режимі руху складає – 14,01 грн.

Луцький міський голова Ігор Поліщук зазначив, що всі ці чинники змушують переглянути вартість проїзду.

“На жаль, сьогодні ми не можемо повпливати на вартість пального, чи на вартість запчастин, які зросли, бо зріс курс долара (запчастини, в основному, завозяться з-за кордону). Ми маємо дати максимальну альтернативу людям, тому згідно з моїм розпорядженням буде кардинально збільшено випуск тролейбусів в кількості від 42 до 52 одиниць транспорту, в залежності від кількості пасажиропотоку та часу доби. Сьогодні тролейбус є значно дешевший ніж маршрутка. Люди зможуть користуватися цим видом транспорту і його буде достатньо”, наголосив Ігор Поліщук.

Дане рішення набирає чинності з 16 червня 2022 року.

Управління інформаційної роботи міської ради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: