date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time11.03.2019

Чисте повітря вдома без хімічних речовин: 10 способів

Чисте повітря вдома без хімічних речовин: 10 способів

Незалежно від того, як багато часу ви проводите у приміщенні, якість повітря, яким доводиться дихати, впливає на здоров’я. Дослідження говорять про зв’язок поганої якості повітря із раком легенів, інсультом і серцевими захворюваннями. Через забруднення повітря у світі щорічно вмирає 3,3 мільйона чоловік.

Незалежно від того, як багато часу ви проводите у приміщенні, якість повітря, яким доводиться дихати, впливає на здоров’я. Дослідження говорять про зв’язок поганої якості повітря із раком легенів, інсультом і серцевими захворюваннями. Через забруднення повітря у світі щорічно вмирає 3,3 мільйона чоловік.

Як говориться в дослідженні Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA), повітря всередині будинку, як правило, ще більш забруднене, ніж зовні. Дослідження показують, що ми проводимо більшу частину часу у приміщенні (близько 90%), і тому варто задуматися про очищення повітря в будинку.

Існує безліч причин, через які повітря може бути небезпечним для здоров’я. Наприклад, будівельні матеріали, меблі та електроніка безперервно виділяють токсичні речовини. Якщо ви думаєте, що нейтралізувати їх допоможе розпорошення ароматизованого освіжувача, це не так. Ароматизація повітря також є небезпечною формою забруднення, адже більшість освіжувачів виділяють шкідливі хімічні речовини.

Ось деякі поради, які допоможуть підвищити якість повітря у приміщенні без використання хімічних речовин:

Прикрасьте кімнату рослинами

Кімнатні рослини можуть поліпшити якість повітря в приміщенні, і це вже доведено у багатьох дослідженнях. Вони очищають повітря від бензолу, формальдегіду, монооксиду вуглецю, ксилолу та інших токсичних речовин.

Використовуйте ефірні дифузори

Деякі ефірні олії, наприклад олія чайного дерева, мають антибактеріальні властивості й можуть зменшити кількість бактерій не тільки на шкірі, але і в повітрі. Було доведено, що такі ефірні олії, як евкаліпт, гвоздика і розмарин, допомагають зменшити кількість пилових кліщів у приміщенні.

Запаліть свічки із бджолиного воску

Частинки, які переміщаються в повітрі, є позитивно зарядженими іонами. Повітря в лісі або біля водоспаду чисте, тому що природа створює негативні іони, які зв’язуються з позитивними, і вони опускаються на землю. Запалені свічки із бджолиного воску допомагають штучно досягти подібного ефекту в приміщенні й очистити повітря.

Знімайте взуття

Бруд може містити деякі небезпечні речовини: пестициди, пилок, гриби, бактерії або фекалії. Усе це є на підошві черевиків, тому найкраще зняти взуття, заходячи до приміщення.

Тримайте домашніх тварин у чистоті

Лусочки шкіри і шерсть тварин неминуче будуть майже всюди в будинку, де тримають домашніх тварин. Вони можуть викликати симптоми алергії або погіршити прояви астми. Тому регулярно чистіть і вичісуйте тварин, а також пилососьте підлоги і меблі, використовуючи спеціальний фільтр.

Увімкніть систему вентиляції

Кондиціонер — один зі способів фільтрації повітря в будинку. У більшості систем є фільтр, який може вбирати небезпечні частинки. Чим частіше ви його міняєте, тим краще.

Прибирайте за допомогою нетоксичної хімії

Багато побутових мийних засобів із магазину містить токсичні хімічні речовини, які можуть викликати подразнення очей, носа, горла і легенів. Якщо ви збираєтеся їх використовувати, принаймні відкривайте вікна на час прибирання. Але екологічніший варіант — зробити власні домашні засоби для чищення, використовуючи такі інгредієнти, як оцет, харчова сода, цитрусовий сік або ефірні олії. Ось декілька рецептів екологічних мийних засобів.

Позбувайтеся цвілі

Цей грибок випускає спори в повітря, які можуть викликати симптоми алергії. Він росте в темних, вологих місцях, таких як ванна кімната і підвал. Ось декілька способів позбавлення від цвілі без хімічних речовин.

Будьте обережні із новими меблями

Леткі органічні сполуки (ЛОС) є хімічними речовинами, які затримуються в повітрі, і вони є всюди в наших будинках. Толуол і бензол наявні в таких речовинах, як клеї, фарби, тканини, будівельні матеріали та багато іншого. Коли ви купуєте новий диван або крісло, знайте: він буде виділяти ЛОС. Щоб зменшити шкідливий вплив, потримайте його в гаражі протягом тижня або принаймні тримайте вікна відкритими у цій кімнаті більшу частину дня протягом перших кількох місяців.

Джерело: Велика епоха

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: