date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time2.05.2023

Як почистити комп’ютер від пилу?

Як почистити комп’ютер від пилу?

Дуже часто зосереджено працюючи за комп’ютером, ми раптом несподівано помічаємо підозрілий шум вентилятора, але зазвичай не надаємо цьому значення. З часом шум стає все голосніше, процесор перегрівається, материнська плата починає давати збої – прийшов час почистити комп’ютер від пилу.

Заняття не дуже приємне, але зовсім не складна і займе не більше 10-15хвилин. Після чищення комп’ютера, ви обов’язково помітите різницю в стані своєї диво машини. Комп’ютер почне працювати як новий: стане тихіше працювати, буде менше зависати і перегріватися, а ви в свою чергу забудете про глюки, в кінці кінців. Все це тільки завдяки тому, що ви не полінувалися його почистити від пилу.

Перед генеральним прибиранням необхідно відключити живлення комп’ютера, почекати кілька хвилин,щоб повністю розрядилися конденсатори, потім відкрутити всі гвинти і зняти кришку системного блоку. Гвинти краще відразу прибрати в надійне місце,щоб не засмоктати їх пилососом, який нам знадобиться далі. Часто навіть в отворах системного блоку видніється пил – включаємо пилосос на середню швидкість і видаляємо її з кришки. Великою та м’якою щіткою необхідно пройтися по всім деталям системного блоку (блоку живлення,вінчестера, процесору, материнської плати, відеокарти), приділивши особливу увагу радіатору на материнській платі і всім вентиляторам в корпусі комп’ютера. Ніколи не допускайте торкання пилососа до материнської плати. Діємо так: змахуємо пил щіткою, потім обережно затягуємо пилососом.

Огляньте всі частини системного блоку, можливо, деякі особливо запилені деталі доведеться зняти. Наприклад, відеокарту – не забудьте, як все це було встановлено, інакше благородна справа обернеться неприємностями. Блок живлення для ретельного чищення можна розібрати, так як у важко доступних місцях блоку, весь пил не очистити.

Часто вентилятор навіть після чищення погано працює. Для вирішення цієї проблеми в нього необхідно залити машинного масла. Знімаємо наклейку та резинку – в отвір вентилятор акапаємо кілька крапель масла,розподіляємо його рівномірно, для цього повернемо вентилятор руками. Збираємо все на місце, як було раніше. Якщо наклейка зіпсувалася, замінюємо її звичайним лейкопластиром.

Дехто для очищення комп’ютера від пилу використовують компресор, але робити це потрібно дуже акуратно, та й виглядає це досить екстремально.

Настійно рекомендуємо чищення комп’ютера від пилу в домашніх умовах проводити не в приміщенні.

Дану процедуру чищення потрібно проводити регулярно, хоча б раз на рік, а краще раз на пів року. Саме з такою періодичністю найкраще проводити генеральне прибирання комп’ютера.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: