date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time30.01.2019

Як правильно вибрати нотаріуса?

Як правильно вибрати нотаріуса?

Як не крути, а відвідати нотаріуса хоча б раз у житті, але доведеться. Це може бути пов’язано з купівлею або продажем нерухомості або ж оформленням спадщини.

Нотаріус не тільки реєструє документи, він виступає в деякому роді гарантом надійності угоди, проте варто пам’ятати, що зайва наївність і безпечність може підвести вас в самий невідповідний момент і ви опинитеся в непорядному або некомпетентному нотаріусі. Ось в цій статті ми розглянемо питання про те, як правильно вибрати нотаріуса і залишитися не обдуреним.

Увага на документи

Обов’язково у разі сумнівів перевірте документи нотаріуса, чи є він таким. За правилами отримання дозволу на ведення такої діяльності необхідно мати відповідну освіту (юридична), досвід роботи. До всього для отримання дозволу майбутній нотаріус повинен буде скласти іспит, а потім стати на облік у відповідний орган. У будь-якому випадку можна подзвонити в органи юстиції, які займаються видачею документів, і уточнити про отримання такого документа певним нотаріусом.

Також варто уточнити  інформацію про оформлення документів

У нотаріуса повинні бути спеціальні аркуші паперу (бланки) з гербом, печаткою та голограмою. Серія та номер які знаходяться зверху аркуша будуть заноситися до реєстру реєстрованих документів, це теж потрібно враховувати.

Кому довірити документи?

За законом існує два види нотаріусів: приватні і державні. До перших відносять осіб, які займаються приватною практикою, відповідно, другі – державною. Варто відзначити, що обидва види мають однакові обов’язки та завірені ними документи мають однакову силу. Однак є й відмінності: при приватній практиці уваги до клієнта більше, оскільки всі зароблені гроші – це гроші нотаріуса (з них він платить оренду, зарплату співробітникам і так далі). У випадку з державними нотаріусами справа серйозніша: великі черги, швидка обробка матеріалу і ціни нижчі, але, як правило, потрапити до такого фахівця складніше із-за кількості охочих.

Розташування офісу

Звертаючись до нотаріуса, звертайте увагу на розташування  його офісу, а також зовнішній і внутрішній вигляд. Навіть якщо контора знаходиться в спальному районі, але має солідну вивіску, євроремонт і кваліфікованих співробітників, які відразу уточнюють причину відвідин нотаріуса, значить, ви потрапили за адресою. У кваліфікованого фахівця завжди є свій кабінет, він оформлений згідно діловому стилю, крім кабінету є і кімната для переговорів або підписання договорів, оскільки нерідко у нотаріуса відбувається передача грошей, така кімната знаходиться далеко від безлічі кабінетів співробітників.

Якщо ж у зв’язку з операцією вас везуть у віддалене місце, та й офіс не виглядає солідно, варто подумати про відмову від такого нотаріуса: можливо, вас хочуть обдурити.

Чи важлива спеціалізація?

За законом нотаріус може виконувати всі дії, які потрапляють під його юрисдикцію і обумовлені законом. Однак іноді нотаріальні контори діляться згідно спеціалізації. Наприклад, деякі нотаріуси зацікавлені тільки в угодах з юридичними особами, тому їх офіси розташовані в центральних районах ближче або безпосередньо в бізнес-центрах міста. Нотаріуси, що спеціалізуються на дрібних угодах і просто оформленнях документів для фізичних осіб, розташовані з урахуванням хорошої транспортної розв’язки, для більш зручного доступу клієнтів. Є контори, які розташовані безпосередньо в будівлі банків або поруч, такі нотаріуси укладають договори купівлі-продажу, зазвичай банківські службовці відразу пропонують звернутися до них. Все вищевикладене зможе допомогти уникнути безлічі проблем і буде дуже корисним для новачків у цій справі. Проте варто відзначити, що жоден нотаріус не може відмовити в оформленні будь-якого виду договору, таке рішення можна оскаржити в суді.

Нотаріус в обов’язковому порядку повинен проконсультувати свого клієнта про ризики, які можуть бути наслідком після підписання документів. Він зобов’язаний вникнути в суть проблеми, правильно оформити документи і дати вичерпні консультації або відповіді на запитання (оскільки має спеціальну освіту і чималий досвід роботи). Якщо таких послуг нотаріус не надає, варто пошукати нового, більш компетентного і порядного фахівця.

Джерело: money-news.te.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: