date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time2.05.2023

На що треба звернути увагу, під час вибору нової кухні

На що треба звернути увагу, під час вибору нової кухні

Щоб зробити правильний вибір і придбати кухню, яка прослужить вам довгі роки, необхідно заздалегідь продумати всі нюанси. 

Пропонуємо вашій відповіді на запитання, які найчастіше виникають під час вибору кухонних меблів.

1. Як захиститися від несумлінності виробника?

Вивчити договір. Уважно читайте договір і звертайте увагу на відповідальність виробника у форс-мажорних ситуаціях (несвоєчасна поставка, недопоставка, заміна бракованих деталей). 

З’ясуйте, на що дається гарантія: на меблі вона зазвичай одна, на аксесуари – інша. І, головне – як цю гарантію отримати, як відбувається процедура оцінки та відшкодування збитку: наприклад, чи не доведеться вам самостійно розбирати кухонну шафку й везти в сервіс-центр, щоб довести, що ДСП розбухло не з вашої вини.

2. Коли замовляти кухню?

Краще до початку ремонту. Кухню можна замовити на будь-якому етапі ремонту. Сучасні виробники можуть виготовити кухню індивідуальних розмірів, з огляду на особливості вашої квартири (труби, ніші, розетки). Але це забирає тривалий час, зазвичай – до 45 робочих днів. 

Бажано ще до початку ремонту скласти дизайн-проект кухні, урахувати всі особливості приміщення. І скорегувати його відповідним чином під час ремонту. Тоді ви отримаєте максимально вдалий варіант планування кухні, а не той гарнітур, що «вдалося втиснути».

3. Чи має значення тип каркаса?

Зручність перевезення. Збірні (іноді їх називають «безкаркасними») кухні легко розбираються. При переїзді їх можна безпечно перевозити, але на новому місці знову доведеться довго (іноді кілька днів) збирати назад. Важливо враховувати також, що ДСП каркаса не витримує багаторазової зборки-розбирання. 

Клеєні кухні вважаються елітними: продаються в готовому вигляді. Їх не можна розібрати, і під час перевезення ви заплатите досить багато за упаковку, навантаження-розвантаження. Але на новому місці відразу ж повісите шафки та будете ними користуватися.

4. Як оновити фасади?

Старе на нове. Оновити можна тільки фасади рамкового типу: заміні підлягають внутрішні вставки – скло, вітражі. Шпону або плівку на дверцятах замінити не вдасться: це занадто дорого, простіше купити нову кухню. Можливий варіант, при якому ви купуєте тільки новий фасад, залишаючи на місці старі каркаси. Просто знімаєте дверцята і купуєте нові точно такого ж розміру. Це вдвічі вигідніше покупки нової кухні.

5. Як відрізнити фасад із ДСП від МДФ?

Зніміть дверцята. Акуратно відверніть петлю, що тримає дверцята на каркасі, і загляньте усередину. Наявність тирси дасть вам зрозуміти, що перед вами ДСП. Якщо ж не виявите її – це МДФ: на вид плита скоріше нагадує картонну поверхню. МДФ вважається більш чистою екологічно, вона менше поглинає вологу в умовах кухні.

6. Що таке повновисувні ящики?

Зручна система. Традиційні меблі мають ящики, деяка частина яких залишається усередині шафки. Сучасної ж моделі кухонь оснащені безшумними висувними ящиками, які повністю викочуються вперед. Такі висувні ящики зручні тим, що далека частина може експлуатуватися також активно, як і ближня. І при цьому контейнер не «вивалюється» господарці на ноги. Суть удосконаленої системи в телескопічних «рейках» особливої конструкції: саме вони втримують висувні ящики в будь-якому положенні.

7. Що таке цокольний ящик?

Використовуємо простір біля підлоги. Завичай ніжки підлогових шаф закривають довгою дошкою – цоколем. І цей простір по всій довжині кухні попросту пропадає. У деяких виробників є спеціальні ящики, що вбудовують у цокольний простір. Однак на відміну від «універсального» наповнення кухонних ящиків – каруселей, паровозиків та ін. – не можна купити цокольні ящики одного виробника і вставити їх у кухню іншого. Вони припускають спеціальну конструкцію шафи, напрямних, а тому підходять тільки під гарнітури «свого» виробника.

8. Що вмонтувати під варильну поверхню?

Альтернатива духовці. Якщо ви вмонтували духовку в колону, місце під нею «пропадає». Сюди дозволено встановлювати будь-яку кухонну тумбу, посудомиєчну машину або холодильник. Головна умова – повна герметичність. 

Сучасні моделі холодильників, у яких дверцята висуваються вперед, відмінно працюють у парі з варильною панеллю.

9. Як вбудовувати холодильник?

Продумати вентиляцію. Холодильник зазвичай вбудовують у шафу, ще один варіант – у нішу. Однак урахуйте, що працюючому холодильнику потрібна гарна вентиляція. Тому вбудовуючи техніку, майстри залишають близько 0,5 см зверху, знизу та з боків від приладу і як мінімум 5 см позаду. 

Краще, якщо у шафи задньої стінки не буде взагалі.

10. Чим відрізняється кухня для дачі?

Дачна кухня нічим не відрізняється від міської. Однак в обох варіантах ураховують площу приміщення, кількість членів родини та їхні побажання. Дачну кухню так само ділять на робочу зону, столову і прохідну. Останнім часом спостерігається «перетікання» однієї зони в іншу при плануванні open space (відкритий простір).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: