date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time15.06.2023

Скриплять двері. Що робити?

Скриплять двері. Що робити?

Якщо скриплять двері, перш за все, слід з’ясувати, що є причиною цього звуку, і тільки потім вирішувати проблему.

Чому скрипить двері?

Скрип дверей може провокувати кілька факторів. Визначити їх самостійно нескладно.
Спочатку просто повідкривайте двері, вслухаючись у звуки. Швидше за все, за їх характером вам відразу стане зрозуміле джерело їх виникнення. Якщо звук металевий, скреготливий або “верескливий”, справа в петлях. Якщо тертя “дерев’яне” – дверне полотно перекошене по відношенню до коробки.

Як змастити дверні петлі?

Всі дверні петлі коли-небудь починають скрипіти: мастило між металевими елементами закінчується. Значить, потрібно його заповнити, тобто змастити петлі. Спосіб мастіння залежить від конструкції петель: відкриті вони або закриті.

Мастити відкриті дверні петлі  елементарно – просто капніть зверху на них машинне масло з маслянки (або залийте за допомогою шприца). Але спочатку досліджуйте конструкцію петель: можливо на них є знімні заглушки. Тоді потрібно просто зняти заглушки і капнути масло.

Якщо конструкція петель така, що двері можна зняти (навісні), краще зробити це – змащування буде більш якісним. Хоча можна цього і не робити: досить підняти дверне полотно і підкласти під нього який-небудь предмет (шматок фанери, дощечку, рейку, старий журнал, і т.п.).

Є петлі, в яких передбачені отвори для змащення, тоді просто капаємо в них масло.

При не навісних дверях машинне масло потрібно закапати зверху в центр петлі – воно стече по осі конструкції і змаже її.

Також, якщо скриплять двері, можна вирішити проблему за допомогою шматочка графіту (м’якого). Покладіть його в петлю, при відкриванні/закриванні дверей він перетреться, і звук зникне. До речі, графіт використовують для видалення скрипу масивних вхідних, а також гаражних дверей, воріт, хвірток – він не боїться ні високих, ні низьких температур.

Якщо перекошена двері

Якщо полотно дверей “чіпляється” за коробку, видаючи при цьому звук, спробуйте наклеїти або прибити на місце тертя шматочок тканини, а краще шкіри.

Якщо полотно щільно “насідає” на коробку, двері доведеться зняти і підтесати. Хоча якщо площа тертя значна, то краще вдатися до регулювання петель: можливо їх необхідно підтягнути, закрутивши шурупи, щоб двері стали рівно.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: